Senioru satikšanās Kuldīgā

Samariešu brīvprātīgie kopā ar sociālās aprūpes centra “SenRīga” un Kuldīgas dienas aprūpes centra darbiniekiem 18. augustā  sarīkoja kopā sanākšanas svētkus senioriem. Projekta “Socializācija kā atbalsta punkts” ietvaros mūsu aprūpē esošie galvaspilsētas seniori devās apciemos savus vienaudžus un domubiedrus Kurzemes pusē, satiekoties skaistajā Kuldīgā.

Cilvēki ar aprūpes vajadzībām nereti izjūt vientulību un grūtsirdību, tāpēc katra tikšanās reize ar līdzcilvēkiem, sevišķi, dodoties ārpus ierastās ikdienas vides un rutīnas, palīdz uzturēt dzīvesprieku un kopējo labsajūtu. Tāpat būtiskas ir visas radošās un praktiskās aktivitātes, par kurām tiek padomāts, lai palīdzētu senioriem saglabāt vai uzlabot kognitīvās spējas un atmiņu.

Seniori ļoti ātri sadraudzējās un atrada kopīgu valodu. Sarunas par ikdienas nodarbēm un dzīvi katram savā Latvijas pusē raiti raisījās, kopīgi ieturot maltīti, un tā nebija vienkārši maltīte, bet pikniks parkā ar grilā ceptām desiņām, par kurām parūpējās brīvprātīgais Ģirts, un mājinieku uzvārītajiem kartupeļiem, kā arī citiem sarūpētajiem gardumiem.

Neizpalika arī ekskursija Kuldīgas vecpilsētā, pa kuru ērti izvizināja tūristu “vilcieniņš”, ļaujot baudīt vēsturisko arhitektūru un noskaņu.

Samariešu Kuldīgas dienas aprūpes centrā seniori gatavoja mozaīkas, kā arī piedalījās rehabilitoloģes Sanitas vadītajā sēdošo deju nodarbībā, kas izvērtās jautra, kaut uz brīdi aizmirstot visas ikdienas likstas, sāpes un bažas.

Noslēgumā daudzi runāja par sazvanīšanos vai sarakstīšanos, kādas nu kuram iespējas. Divas Ārijas šķīrās kā senas draudzenes, atrada tik daudz kopīga un solīja viena otrai uzturēt kontaktu.

 

Pasākums īstenots Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Socializācija kā atbalsta punkts” ietvaros

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos