Aprūpe mājās novados

Aprūpe mājās novados

Informācija par pakalpojumu

Diennakts tālrunis: 
8898
Par aprūpi mājās

„Samariešu atbalsts mājās” ir Latvijas Samariešu apvienības izveidots pakalpojums, lai nodrošinātu kvalitatīvu un pieejamu aprūpi un palīdzību vientuļiem senioriem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti lauku reģionos neatkarīgi no viņa dzīvesvietas.

Kas ir Samariešu atbalsts mājās?

Daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir kāds tuvāks vai tālāks radinieks, kurš dzīvo laukos, sīksti turas pie savas dzīvesvietas un nevēlas doties nekur prom no savām mājām, pat ja viņam ir nepieciešama aprūpe vai palīdzīga roka ikdienas darbos, kas viņam sagādā grūtības. Lauku rajonos galvenā problēma nodrošināt kvalitatīvu aprūpi mājās ir infrastruktūras, mūsdienīgu apstākļu un ērtību trūkums, kamdēļ cilvēks ir jāved prom no ierastās vides, kas viņam sagādā lielu diskomfortu. Tāpēc "Samariešu atbalsts mājās" ļauj tiem cilvēkiem, kuri dzīvo laukos, kuriem nav pieejamas ērtības un ir grūtības pašiem sevi pilnvērtīgi apkopt, palikt savās mājās un dzīvot pilnvērtīgu dzīvu ierastajā vidē.

Pakalpojuma „Samariešu atbalsts mājās” galvenā ideja – aprūpei ir jādodas pie cilvēka. Samariešu apvienības darbinieki dosies palīdzēt tiem cilvēkiem, kuriem nav pieejamas ērtības un ir kādas ikdienas grūtības, lai viņi varētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvu ierastajā vidē – savās mājās.

Pakalpojuma apraksts

Samariešu atbalsts mājās tiek nodrošināts ar Drošības pogu un īpaši aprīkotām automašīnām, kurās izveidots pārvietojams aprūpes birojs ar autonomās strāvas ģeneratoru, dušu ar silto un auksto ūdeni, tualeti, gāzes plītiņu, ledusskapi, veļas mazgājamo mašīnu, specializēto aprīkojumu pēdu kopšanai un matu griešanai dodoties pie cilvēka uz viņa dzīvesvietu.

Kādēļ tas nepieciešams? Ierobežoto resursu dēļ daudzas pašvaldības nespēj nodrošināt pietiekošas kvalitātes sociālos pakalpojumus, īpaši veciem un nomaļi dzīvojošiem cilvēkiem. Latvijā, pēc LSA aprēķiniem, pašlaik dzīvo ap 16 000 šādu cilvēku. Šāds mūsdienīgs, mobils un operatīvs aprūpes veids ir teju vienīgais veids, kā šiem cilvēkiem turpināt cilvēka cienīgu dzīvi savās mājās pretstatā aprūpei institūcijā.

Atkarībā no katra individuālajām vajadzībām pie cilvēka dodas palīdzības un aprūpes dienesta darbinieki. Palīdzība var būt gan ikdienišķās lietās – ienest malku mājās, palīdzēt nokļūt līdz pastam, veikalam, sociālajam dienestam, vai arī aprūpe – palīdzība izmazgāt veļu, nomazgāties dušā, palīdzēt apkopt pēdas. 

Pakalpojums

Pakalpojuma apraksts

Samariešu atbalsts mājās

Aprūpētāja vizīte mājās ar pašvaldības Sociālā dienesta nosūtījumu un pēc vajadzību izvērtējuma, Drošības pogas pieslēgums, lielās un mazās aprūpes automašīnas izbraukums, aprūpes veikšana, nelielu darbu veikšana mājās, pārtikas produktu piegāde.

Drošības pogas pakalpojums

Palīdzības sistēma ar modernu aprīkojumu, bet vienkāršu lietojumu. Palīdzību var lūgt tieši tad, kad tā nepieciešama, un saņemt jebkurā laikā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā, bez svētku dienām un brīvdienām.

Noteikta laika aprūpe mājās

Aprūpētāja vizīte mājās bez papildu aprīkojuma

Kā saņemt atbalstu mājās

Pakalpojumu "Samariešu atbalsts mājās" var saņemt, iesniedzot pieteikumu savas pašvaldības Sociālajā dienestā, interesējoties tuvākajā Latvijas Samariešu apvienības nodaļā vai individuāli - zvanot uz Latvijas Samariešu apvienības uzziņu tālruni 8898.

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos