Sapņu pavadonis

Kas ir "Sapņu pavadonis"?

Mēs zinām, kad un kur ir sākusies mūsu dzīve, bet neviens nevar pateikt, kā tā noslēgsies. Neviens nevar paredzēt, vai paspēsim piedzīvot visu iecerēto. Tomēr, kamēr vien dzīvojam, dzīvo arī mūsu sapņi. Lieli un mazi – tie mājo mūsu prātos, mūsu sirdīs un piezīmju grāmatiņās.  Šādas piezīmju grāmatiņas, domās vai uz naktsskapīša, ir arī katram cilvēkam viņa mūža izskaņā, kad tur esošo sapņu īstenošanu aizēno arvien vairāk šķēršļu – nespēks, nepieciešamība pēc pastāvīgas aprūpes, atbalsta trūkums un citi.

"Sapņu pavadonis" ir labdarības projekts, kuru īsteno apmācīti brīvprātīgie, piepildot nedziedināmi slimu cilvēku pēdējās vēlmes. Citviet šādus projektus pazīst kā “Wish Ambulance” vai “Wunschewagen”, un mēs esam priecīgi par iespēju pārņemt labāko pasaules pieredzi un palīdzēt arī mūsu līdzcilvēkiem Latvijā piedzīvot prieku mūža nogalē.

Sapņu pavadonis ir īpaši pielāgots un aprīkots auto, lai ērti un droši vestu cilvēku, kam nepieciešama aprūpe. Katrā braucienā cilvēku pavada divi brīvprātīgie pavadoņi, no kuriem vienam ir medicīniskā kvalifikācija. 

Labdarības projekta ietvars kā organizatoriski, tā tehniski ir pilnveidots ar mūsu kolēģu, Vācijas Samariešu apvienības, atbalstu, kuri palīdz cilvēkiem piedzīvot sapņus kopš 2014. gada. Projekts tiek pilnībā finansēts no ziedojumiem, un Vācijas samarieši ir mūsu pirmie ziedotāji - ziedojot vienu no saviem Wunschewagen jeb speciāli aprīkotajiem auto, kas nu ir tapis par Sapņu pavadoni.

                

 

 

 

Kam palīdzam piedzīvot sapni?

Sapņu pavadonis īsteno nedziedināmi slimu cilvēku vēlmes. Cilvēkiem ar ierobežotu dzīvildzi - paliatīvu vai hospisa diagnozi, vai arī cienījamu vecumu sasniegušiem senioriem. Savu sapni var pieteikt gan pats cilvēks, gan tuvinieks.

Jautāsiet, kādus sapņus varam palīdzēt īstenot?

Tie var būt gan ikdienišķi, gan traki sapņi. Visbiežāk dzirdam, ka cilvēks vēlas vēl reizi pabūt pie jūras, redzēt Siguldu rudenī vai aizbraukt līdz bērnības mājai, jaunības takai. Arī apciemot kādu tuvu cilvēku, jaunības draugu vai sen nesatiktu māsīcu. Taču varbūt arī, ka visu dzīvi sapņots par nokļūšanu lidmašīnas pilota kabīnē vai lidošanu ar gaisa balonu. Mēs uzklausām visus sapņus.

   

Kā pieteikt sapni?

Pieteikt sapni var pats cilvēks vai viņa tuvinieks:

Pieteikuma forma

Plašāka informācija, sazinoties ar projekta vadītāju:

Laura Bulmane, laura.bulmane@samariesi.lv, 26337921

Piesakoties, būs īsi jāapraksta sapnis, kā arī jānorāda informācija par cilvēka veselības stāvokli u.c. brauciena plānošanai un drošai norisei.

Kā es varu palīdzēt piedzīvot sapni?

Ļauj piedzīvot sapni - ziedo!

Projekts "Sapņu pavadonis" tiek pilnībā finansēts no ziedojumiem, tāpēc tikai kopīgiem spēkiem varam iepriecināt mūsu līdzcilvēkus viņu mūža izskaņā.

Ziedot iespējams gan mūsu mājaslapā, gan ar pārskaitījumu.

www.samariesi.lv/ziedot

Rekvizīti:

Biedrība "Latvijas Samariešu apvienība"

Reģ.nr. 40008001803

Juridiskā adrese: Katoļu iela 22, Rīga, LV-1003

Swedbank, HABALV22 Konta Nr. : LV98HABA0551018224165

Citadele, PARXLV22 Konta Nr: LV88PARX0015208370001

Ziedojuma mērķis – Sapņu pavadonis


Kļūsti par brīvprātīgo – sapņu pavadoni!

Ja Tev B kategorijas autovadītāja apliecība un/vai medicīnas māsas, ārsta palīga vai cita medicīniskā kvalifikācija, kā arī vēlme palīdzēt cilvēkiem – ļoti priecāsimies, ja pievienosies mūsu Sapņu pavadoņa komandai!

Pieteikuma forma

Plašāk par pieteikšanos un brīvprātīgo apmācībām:

Laura Bulmane, laura.bulmane@samariesi.lv, 26337921

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos