Augot iedzīvotāju aktivitātei, par 60% palielinājies “Lidl” taromātos senioru atbalstam ziedotās taras apjoms

Taromāti kā ērta vieta, kur iedzīvotājiem ziedot labdarībai, kļūst arvien populārāki – šā gada pirmajā ceturksnī “Lidl” taromātos Latvijas vientuļo senioru atbalstam saziedoti jau 7647 eiro, kas ir par 60% vairāk nekā pērn pēdējā ceturksnī, kad šī ziedošanas iespēja sāka darboties. Visaktīvākie ziedotāji šogad bija Liepājas, Ogres un Rīgas Brīvības gatves “Lidl” veikalu klienti.

2022. gada 15. septembrī Latvijas Samariešu apvienība (LSA) sadarbībā ar mazumtirgotāju “Lidl” radīja Latvijā pirmo ziedošanas iespēju taromātos vientuļo senioru atbalstam projektā “Vecums nav vientulība”. Kopumā kopš septembra vidus iedzīvotāji senioriem “Lidl” taromātos ir ziedojuši 12 484 eiro, kas nozīmē, ka labdarībai ir nodota depozīta maksa par 124 840 tukšām taras vienībām.

“Pateicoties šiem depozīta maksas ziedojumiem, Latvijā esam snieguši papildu atbalstu jau 232 vientuļiem cilvēkiem viņu ikdienas aprūpē. Mūsu aprūpētāji labi pārzina katra seniora dzīves apstākļus, tādējādi palīdzība tiek komplektēta, ņemot vērā katra individuālas vajadzības. Visbiežāk tās ir tādas sadzīves preces kā palagi, dvieļi, tējkannas, tīrīšanas līdzekļi. Tāpat sīkās lietas, kas padara gaišāku ikdienu, bet kam līdzekļu nepietiek, piemēram, kafija un saldumi. Neiztrūkst arī nepieciešamība pēc dažādiem higiēnas priekšmetiem, tostarp nagu šķērītēm, vīlītēm un matu ķemmēm. Mēs senioru acīs redzam prieku par šīm rūpēm un pateicību par praktisku vēlmju īstenošanu, tāpēc aicinu visus kopā turpināt labos darbus, lai vecums nav vientulība,” saka LSA vadītājs Andris Bērziņš.

“Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja Dana Hasana uzsver: “Kad pagājušā gada septembrī kopā ar samariešiem sākām šo ziedošanas programmu, ziedošana taromātos Latvijā bija pilnīgs jaunums. Tādēļ ar prieku redzam, kā burtiski katru mēnesi pieaug ziedotās naudiņas daudzums un kopā ar Samariešu apvienību mēs varam palīdzēt arvien vairāk un vairāk senioriem. Liels paldies visiem ziedotājiem!”

Ziedošanas process ir maksimāli vienkāršs un atklāts – nododot taromātā iepakojumu, līdzās naudas izmaksas iespējai uz ekrāna parādās taustiņš “Ziedot”. To nospiežot, tiek veikts ziedojums par nodoto iepakojumu depozīta summu. Ir iespējams ziedot arī tikai daļu no depozīta atmaksas – var noziedot kaut vai tikai pāris pudeļu depozīta maksu, par pārējo summu paņemot čeku un izlietojot to iepirkumiem. Ziedošanā svarīgi ir katri 10 centi, kas kopā veido lielāku naudas apjomu.

Ziedojums pilnā apmērā tiek pārskaitīts Samariešu apvienības projektam “Vecums nav vientulība”, lai sniegtu atbalstu LSA aprūpē esošiem vientuļiem senioriem. Ziedojumus LSA izmanto, veidojot paciņas ar pārtiku un ikdienas sadzīves precēm, kuras LSA darbinieki nogādā uz mājām vientuļajiem un aprūpējamajiem senioriem Rīgā un reģionos. Preces, ko saņem seniori, ir ļoti dažādas un atbilst tieši viņu vajadzībām, kā sadzīves preces un arī pārtika.

Ziedojumi taromātā tiek novirzīti senioru atbalstam pēc reģionālā principa. Piemēram, Ogres “Lidl” veikala taromātā ziedotie līdzekļi tiek izmantoti primāri Ogres novadā. Šis princips ir attiecināts uz visiem reģioniem, kur strādā Samariešu apvienība un atrodas “Lidl” veikali. Pašlaik LSA aprūpē ir vairāk nekā 2700 vientuļo senioru Latvijā, bet 23 “Lidl” veikali atrodas 12 pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Salaspilī, Tukumā, Valmierā un Ventspilī.

Projekta video (YT) https://ej.uz/ziedotaromataa

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos