Vientuļo senioru atbalstam “Lidl” un klienti kopā ziedojuši 10 tūkstošus eiro

Nepilnu četru mēnešu laikā Latvijas Samariešu apvienības un mazumtirgotāja “Lidl” kopīgi uzsāktajā labdarības projektā “Lai vecums nav vientulība” “Lidl” veikalu taromātos ziedoti gandrīz pieci tūkstoši eiro vientuļo sirmgalvju atbalstam. Pateicībā par savu klientu atsaucību “Lidl” ziedoto summu dubulto un palielina kopīgo ziedojuma apjomu līdz 10 tūkstošiem eiro.

Šie papildu līdzekļi tiks izmantoti, lai labiekārtotu mobilās aprūpes automašīnas Kurzemes, Zemgales un Vidzemes reģionos un iegādātos palīgierīces senioru aprūpei.

Pērn 15. septembrī Latvijas Samariešu apvienība (LSA) un “Lidl Latvija” uzsāka Latvijā pirmo ziedošanas akciju taromātos, kurā iegūtos līdzekļus novirza vientuļo senioru atbalstam visā Latvijā. Īpaši aktīva ziedošana taromātos reģistrēta decembrī, kad ziedojumu apmērs trīskāršojās. Kopumā iedzīvotāji labdarībai “Lidl” taromātos ir ziedojuši depozīta maksu par 48 tūkstošiem taras vienību.

“Mēs sakām milzīgu paldies visiem ziedotājiem, jo katri 10 centi šajā projektā ir nauda, kuru kopā saliekot, mēs varam palīdzēt uzlabot vientuļo un aprūpējamo senioru sadzīves apstākļus. Redzot ziedotāju atsaucību, “Lidl” nevarēja palikt malā, un mēs dubultojām ziedoto – pievienojot vēl 5000 eiro, kas tiks izmantoti nozīmīgai vajadzībai senioru aprūpē – mobilās aprūpes automašīnu labiekārtošanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei,” saka Dana Hasana, “Lidl Latvija” korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja.

Latvijas Samariešu apvienības (LSA) vadītājs Andris Bērziņš stāsta, ka mobilās aprūpes automašīna ir unikāls, komplekss risinājums aprūpes nodrošināšanai lauku teritorijās, kur maznodrošinātie, vientuļie seniori dzīvo apstākļos bez vannasistabas, siltā ūdens, veļasmašīnas un citām mums ierastām labierīcībām. “No sirds pateicamies katram ziedotājam un “Lidl” par iniciatīvu dubultot saziedoto summu, uzlabojot senioru dzīves kvalitāti, lai vecums nav vientulība,“ uzsver A. Bērziņš.

Katru mēnesi  “Lidl” veikalu  taromātos ziedotā naudas summa nonāk LSA rīcībā, lai sniegtu atbalstu LSA aprūpē esošiem vientuļiem senioriem programmā “Vecums nav vientulība”. Pirmās paciņas ar ikdienas sadzīves precēm un pārtiku, kas tika iegādātas par ziedoto naudu, vientuļos seniorus Rīgā un reģionos  sasniedza  jau novembrī, un tā turpinās katru mēnesi.

Svarīgi atzīmēt, ka ziedojumi taromātā tiek novirzīti atbalstam pēc reģionālā principa. Piemēram, Ogres “Lidl” veikala taromātā ziedotie līdzekļi tiek izmantoti primāri Ogres novadā dzīvojošo vientuļo senioru atbalstam, tas pats attiecas uz Ventspili, Jēkabpili vai Rēzekni un citām pilsētām, kur strādā samariešu kustība un atrodas “Lidl” veikali.

Pašreiz LSA aprūpē ir vairāk nekā 2700 vientuļo senioru Latvijā, ziedot kuriem var visā  “Lidl” veikalu tīklā jeb divdesmit vienā veikalā 12 pilsētās.

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos