Vasaras nometne bērniem Vācijā – jauni iespaidi, zināšanas un prieks

Latvijas Samariešu apvienībai sadarbojoties ar Starptautisko Policijas asociāciju (IPA) un Ziemeļreinas-Vestfālenes policiju, tapa 7 dienu vasaras nometne Selmā, Vācijā, netālu no Dortmundes, kura norisinājās pirmajā jūlija nedēļā, piedaloties 40 bērniem no Latvijas un Igaunijas ģimenēm.

Nometnē piedalījās 20 divpadsmitgadīgi bērni no Zemgales vidusskolas, kuriem tā bija pirmā vasaras nometne, kā arī pirmais ceļojums ārpus Latvijas. Ziemeļreinas-Vesfālenes Policijas pārvalde bija sagatavojusi aizraujošu programmu, kas iekļauj visas iestādes piedāvātās sporta un atpūtas iespējas – peldēšanu, futbolu, volejbolu, augstlēkšanu un citas aktivitātes.

“Spēlēt policistos ir viena lieta, bet braukt īstā policijas automašīnā, piedalīties likumsargu treniņos, fotografēties un saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem – tas jau ir kaut kas, par ko mazs bērns mēdz tikai sapņot. Tāpēc ir liels prieks par šādām sadarbībām, kas dod iespēju piepildīt kāda sapni, kā arī palīdzēt izrauties no ikdienas, paplašinot redzesloku, “ saka Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgā darba koordinatore Laura Bulmane, kura organizēja braucienu no Latvijas puses.

Nometnes dalībnieki apmeklēja arī policijas suņu dienestu – vēroja, kā tiek trenēti dienesta suņi upuru un noziedznieku atrašanai.  Arī suņi izbaudīja bērnu klātbūtni, ļaujot kopā padauzīties. Tomēr lielāko prieku bērnos radīja iespēja iesēsties un izpētīt policijas auto – tai piebraucot, iestājās klusums, un visi steidza to iepazīt, īpaši sirēnu darbību.  

Lai gan bērnus roku dzelžos slēgt nedrīkst, viņiem izdevās pierunāt, lai policists parāda, kā tos uzliek. Tas, protams, izraisīja jautrību – apcietināto tēlošanu un joku dzīšanu.

Organizatori bija parūpējušies arī par aktivitātēm ārpus policijas. Visi kopā devās arī uz:

  • safari parku “Safariland-stukenbrock” aplūkot lauvas, balto tīģeri, zebras, kamieļus, pērtiķus un citus savvaļas dzīvniekus - tik tuvu kā nekad agrāk jeb pie pašas mašīnas. Neizpalika arī atrakciju parks – braucienu ar kartingu daudzi baudīja pirmo reizi.
  • Reinas zooloģisko dārzu (Naturzoo Rheine), kur lielāko uzmanību piesaistīja pērtiķi un pingvīni, kas brīvi staigāja pavisam blakus
  • Dabisko baseinu  “Olfen Naturbad”, kur aukstais ūdens nebija šķērslis, lai peldētos
  • Maximilien parku  Hammas pilsētā

Savukārt brauciena beigās bija tikšanās ar Ziemeļreinas-Vestfālenes Iekšlietu ministru – nometnes dalībnieki pateicās par jauko uzņemšanu viņa pārziņā esošajā policijas iestādē, braucienu noslēdzot ar kopīgu foto.

 

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos