"Swedbank" rūpējas par krīzes situācijā nonākušajiem

"Swedbank" AS darbinieki ir atbalstījuši Latvijas Samariešu apvienību ar 5230 eiro ziedojumu naktspatversmēs nakšņojošo personu vai krīzes situācijā nonākušo personu atbalstam COVID-19 pandēmijas laikā. 
Pateicoties šim ziedojumam, Samariešiem bija iespēja iegādāties sešas gaisa jonizācijas iekārtas naktspatversmēm Rīgā, Valmierā un Ventspilī. Šīs iekārtas ir īpaši būtiskas šajā laikā, jo attīra gaisu no visu veidu putekļiem un mikroorganismiem, tajā skaitā vīrusiem un baktērijām, tādā veidā rūpējoties par iemītnieku veselību. Patversmes ir darbojušās un turpina darboties arī pandēmijas apstākļos, sniedzot gan praktisku, gan emocionālu atbalstu iemītniekiem. 

Patversmes ir darbojušās un turpina darboties arī pandēmijas apstākļos, sniedzot gan praktisku, gan emocionālu atbalstu mūsu iemītniekiem. 
Nereti valda uzskats, ka patversmēs nakšņojošās personas ir dzīves pabērni, kuriem nolaidušās rokas cīņā ar dažādām dzīves grūtībām un viņu nākotne ir bezcerīga, tādēļ vēlamies arī dalīties ar pozitīvajiem stāstiem, kur patversme cilvēkiem ir bijis atspēriena punkts, lai palīdzētu saņemties un atvadīties no dzīves uz ielas.

Piemēram, Juris, kurš zaudējot darbu un līdz ar to arī ienākumus un dzīvesvietu, naktspatversmē dzīvoja gandrīz 8 mēnešus. Taču šajā laikā ļoti centīgi strādāja gadījuma darbus un meklēja pastāvīgu darbavietu, līdz viņa pūliņi atmaksājās un viņš atrada oficiālu darbu turpat Valmierā. Tagad Juris atkal var dzīvot pats savā mājvietā, bet nenoliedz, ka naktspatversme bija būtisks atbalsts ļoti grūtā brīdī un palīdzēja viņam atgūties no negaidītā dzīves trieciena.

Cits piemērs – Pēteris. Pēteris naktspatversmi apmeklēja laikā no 2017. gada rudens līdz 2019. gada pavasarim, un šajā laikā, pateicoties sociālā dienesta un naktspatversmes sociālo darbinieku atbalstam, spēja mainīt savu dzīvi, sāka apmeklēt psihologu un narkologu, atjaunoja attiecības ar ģimeni, sāka apgūt jaunas prasmes, un šobrīd strādā labi apmaksātu darbu un ir atgriezies ģimenē.

Šādi stāsti parāda, ka naktspatversmes var būt ļoti būtisks atbalsts grūtos brīžos, un mēs ļoti novērtējam ikvienu, kurš var palīdzēt mūsu darbam turpināties. 

 

 

Paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai par atbalstu jonizatoru uzstādīšanā!

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos