Seniori, ukraiņi un jaunieši bauda kanisterapiju sociālajā aprūpes centrā “SenRīga”

Latvijas Samariešu apvienības sociālās aprūpes centrā “SenRīga” viesojās Servisa suņu biedrības “Teodors” komanda, sniedzot kanisterapijas nodarbību senioriem, centrā mītošajiem ukraiņiem un citiem interesentiem.

Kanisterapija ir terapija ar īpaši apmācītiem suņiem. To lielākoties izmanto sociālu iemaņu un fiziska stāvokļa uzlabošanai, tāpat arī kustību traucējumu uzlabošanai. Suns darbojas kā motivators un galvenais komunikācijas objekts – visa darbība tiek vērsta uz suni. Ļoti bieži cilvēkiem nav motivācijas, piemēram, darboties pie fizioterapeita – tas šķiet grūti, garlaicīgi. Gan bērniem, gan pieaugušajiem ir vieglāk atraisīties komunikācijai un darīt lietas, reizēm to pat neapzinoties, jo suns nenosodīs, neteiks neko pretī, neskatīties uz cilvēku ar žēlumu utml. Plus, vairums cilvēku rod mieru un prieku mājdzīvnieku tuvumā.

Seniori baudīja suņu klātbūtni, kas uzjundīja arī jaukas bērnības atmiņas. “Kad biju bērns, man bija sunītis, kurš visur mani pavadīja, un bija mans labākais draugs, “ atminējās sirmgalvji.  

Ričards no Servisa suņu biedrības kopā ar četrkājainajiem draugiem nodemonstrēja arī pāris trikus. Mums, savukārt, bija iespēja suņiem pateikties ar viņiem piemērotiem gardumiem. 

Kopā bērni, jaunieši un seniori atrada ko kopīgu – mīlestību pret dzīvniekiem, un tas ļāva ne tikai individuāli priecāties par suņiem, bet kopīgi pačalot par citām saistītām tēmām.

Nodarbība tika organizēta ES Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Senioru iekļaušana mūsdienu sabiedrībā” ietvaros.

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos