Seniori dodas ekskursijā uz maizes ceptuvi “Lāči”

ES programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projekta “Senioru sociālā iekļaušana mūsdienu sabiedrībā” ietvaros 16. jūlijā tika organizēta ekskursija uz maizes ceptuvi “Lāči”, kurā piedalījās sociālās aprūpes centra “Mežciems” seniori un sociālās aprūpes centrā “SenRīga” mītošie ukraiņu bēgļi – kopā ar Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgajiem 23 dalībnieki.

Tā bija iespēja gan izrauties no ikdienas, gan izzināt, kā top īsta rudzu maize ar malku kurinātā krāsnī, turot godā, kopjot un attīstot gadsimtiem senās meistaru tradīcijas. Interesanta bija arī pieredzes stāstu apmaiņa starp latviešiem un ukraiņiem – kādas paražas un tradīcijas ir Ukrainā, kā arī, cik līdzīgi vai atšķirīgi ir maiznieku darbarīki un to nosaukumi.

Papildu tam ekskursijas vadītāja dalībniekus iesaistīja dažādos uzdevumos, piemēram, graudaugu atpazīšanā, rādot kartiņas un lūdzot atpazīt vai minēt nosaukumu. Šajā uzdevumā ļoti labi savas zināšanas parādīja ukraiņi – Ukraina ir viena no piecām pasaules lielākajām graudaugu eksportētājvalstīm. Kopumā labāk vedās vecākajai paaudzei, bet visvairāk jauna iemācījās jaunieši.

Neatņemama ekskursijas daļa “Lāčos”, protams, ir piedalīšanās maizes cepšanā un degustācija. Rezultāts nevienu nepievīla ne vizuāli, ne garšā – izdevās skaisti un gardi kukulīši un cepumi!

Noslēgumā visi baudīja pastaigu skaisti iekoptajā ceptuves teritorijā, bet jauniešiem bija arī iespēja doties izjādē ar zirgu.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
#NVObrivpratigie2022

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos