Saulgriežu svinības “SenRīgā”

Tuvojoties Jāņiem, sociālās aprūpes centrā “SenRīga” tika organizēts nu jau par tradīciju kļuvušais Jāņu pasākums senioriem, lai kopā ar saviem aprūpētājiem, sociālajiem darbiniekiem un viesiem nosvinētu vasaras saulgriežus.

Grupiņa brīvprātīgo kopā ar senioriem sāka gatavoties svinībām jau iepriekšējā dienā, sagatavojot dekorus un sacepot gardus pīrāgus. Aprūpes centra trešo stāvu pārņēma mājās ceptu pīrādziņu smarža, izraisot nelielu uztraukumu, vai tie maz sagaidīs plānoto uznācienu. Taču viss beidzās labi, saceptie gardumi pietika gan notestēšanai, gan īstajām svinībām!

Samariešu brīvprātīgie palīdzēja izgreznot telpas, saklāt galdus, kā arī pavadīt sirmgalvjus uz pasākuma norises vietu pagalmā. Kad visi bija sapulcējušies, tika sumināti Jāņi un Līgas, kā arī visi citi, saņemot tējas paciņas ar iemīļotajām zāļu tējām.

Pasākumā piedalījās arī tautas muzikanti, ieskandinot Līgo dziesmas. Seniori ne tikai dziedāja līdzi, bet drosmīgākie un  stiprākie  arī uzdejoja ar aprūpētājām.

Novārtā nepalika neviens – tie seniori, kuriem veselība neļāva pievienoties svinībām pagalmā, tikai apciemoti savās istabiņās. Rasmas kundzei pat asaras saskrēja acīs no prieka, savukārt viens no mūsu Jāņiem solīja, ka nākamgad noteikti nāks pulkā ar visiem citiem. Starp citu, viņš nosaukts par Jāni, jo dzimis precīzi 10 minūtes pirms Jāņu dienas!

Paldies visiem 17 brīvprātīgiem, kuri palīdzēja visa pasākuma laikā un pēc tā. Pateicība muzikantiem Rutai, Andrim Geidānam un Marijai Kvēpai, tāpat arī Līgai, Kristīnei un Pāvelam, kas kopā ar senioriem cepa pīrāgus!

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos