Sapņu pavadoņi piepilda Samantas vēlēšanos un sagādā aizkustinošu pārsteigumu

Samanta neskaitāmas stundas pavada domās un sarunās ar sevi. Viņa ir vientuļa, nedziedināmi slima meitene. Visskumjāk ir Ziemassvētku laikā un gadu mijā, kad tāpat kā citiem gribas baudīt svinīgu noskaņu, uzmanību un skaistās svētku rotas. Samanta nealkst mantisku dāvanu, bet vēlas pēc iespējas biežāk izkļūt no mājas, un vislolotākais viņas sapnis bja redzēt Rīgu no augšas – kā no putna lidojuma.

Kas jums pirmais iešaujas prātā – televīzijas tornis? Tas kādu laiku ir slēgts. Taču ir Saules akmens, un Swedbank komanda ar lielu prieku atsaucās mūsu lūgumam, lai kopā īstenotu Samantas sapni. Pārsteidzām viņu ar jauko ziņu un posāmies uz Ķīpsalu!

Sapņa piepildījums Ķīpsalā

Sapņu pavadoņi parūpējās, lai ceļš būtu ne vien drošs, bet arī izklaidējošs. Brīvprātīgais Vinets uzreiz atrada ar Samantu kopīgu valodu. Viņa stāsti par veterinārmedicīnas studiju laiku raisīja daudz smieklu un dialogu. Laiks ceļā paskrēja nemanot.

Pie Saules akmens mūs sagaidīja laipnā Diāna Oleiņičenko un pavadīja uz 25. stāvu. Tur bija sarūpēts kafijas galds, un, cienājot ar dzērieniem, Diāna nedaudz pastāstīja par Swedbank, tostarp par atbalstu dažādām jomām. Piemēram, bankas telpas rotā pazīstamu Latvijas mākslinieku gleznas. Ir arī sava izstāžu zāle, un Samantai bija iespēja apskatīt Swedbank mākslas kolekciju un izstādi “Sejas”.

Protams, visvairāk Samantu aizkustināja skaistie Rīgas skati, kurus viņa netraucēti varēja baudīt.

Ciemošanās noslēgumā Diāna pasniedza Samantai dāvanu, Swedbank mākslas katalogu, par ko meitene no sirds pateicās, jo viņai ļoti patīk zīmēt, un tas būs lielisks iedvesmas avots.

Pārsteigums Krastmalā

Pēc pilsētas apskates no viesmīlīgajām Saules akmens telpām Samantu gaidīja  vēl kāds pārsteigums – svētku maltīte atpūtas centrā Lido. Pa ceļam Vinets pastāstīja arī par mūsu Gaismas pili un Rīgas pili, kurai braucot garām, uzjautāja, kurš prezidents viņai vislabāk paticis? Samanta, ilgi nedomādama, atbildēja: “Raimonds Vējonis”. Turpinot sarunu, Vinets jautāja, vai viņa kādreiz vēlētos ar bijušo prezidentu aprunāties? Protams, Samanta atbildēja apstiprinoši, tikai būtu ļoti jāsaņemas. Sapņu pavadonis tikai noteica, lai viņa apdomājas, ko vēlētos Vējoņa kungam pajautāt.

Lido mūs sagaidīja jau citās labdarības iniciatīvās iepazītā, atsaucīgā Zanda Puriņa. Viņa pastāstīja par restorāna un atpūtas vietas vēsturi. Tostarp tādus sinteresantu faktus kā – Lido šogad nosvinēja 36 gadu jubileju, vienā dienā Lido resorānos apēd ap 1700kg kartupeļu, un krastmalas Lido ir lielākā šāda veida koka ēka Eiropā, kas var uzņemt līdz pat 1000 cilvēku!

Vēl interesanti, ka Samanta izvēlējās Ķirsona kunga iecienītāko pamatēdienu – sama kotletes ar kartupeļiem. Pēc gardās maltītes Samanta saņēma jauku dāvaniņu no Lido kolektīva. Tāpat neizpalika arī jauki foto momenti, tostarp bildes ar galveno pavāru un konditoru.

Devāmies arī pastaigā pa atpūtas centra teritoriju. Samanta bija sajūsmā par trušiem un iespēju tos pabarot. Viņa sākumā baidījās, vai tie neiekodīs, taču beigās nevēlājās šķirties. Un, protams, lielā egle – svētku prieks!

Vēl kāds pārsteigums…

Sapņu pavadonim piebraucot pie Samantas dzīvesvietas, iezvanījās Vineta telefons. Paceļot, prasa pēc Samantas. Viņa satraukta pieliek telefonu pie auss, un tur atskan: “Labdien, Samanta, šeit Raimonds Vējonis.” Sākumā viņa apjuka, nespēja noticēt un parunāt, taču Vējoņa kungs iedrošināja ar savu cilvēcīgo vienkāršību, un viņi norunāja daudzas minūtes.

“Kā pasaka, “ dienu raksturoja Samanta. Jā, tā bija tiešām skaista diena. Laikam labās lietas tiešām nāk pa trim – mums izdevās piepildīt trīs vēlēšanās.

Lielspaldies mūsu sapņu pavadoņiem, Vinetam, Kristapam un Laurai, kas īstenoja Samantas sapni un padarīju šo dienu ļoti, ļoti īpašu.

Milzīgs paldies Swedbank un Lido komandām par atsaucību un sirsnību un pateicība Samantai par uzticēšanos un gaišumu.

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos