Samariešu brīvprātīgie pavada seniorus ekskursijā uz Rundāles pili

Samariešu brīvprātīgie kopā ar sociālās aprūpes centra “SenRīga” senioriem pavadīja iespaidiem bagātu dienu Rundālē. Ne visiem dzīvē bijusi iespēja nokļūt Rundāles pilī, ne visi bija redzējuši pils telpas un ekspozīcijas, un arī pils parks un dārzs dažādos gada laikos aizrauj ar ko citu – šis brauciens bija īstens notikums visiem. Vēl jo vairāk, kā smejas seniori, pēdējos gados izbraukt no rajona lielākoties sanāk vien, dodoties pie ārstiem, tāpēc katra brīvprātīgo iniciatīva ir svētki.

Par iespēju apmeklēt skaisto Rundāles pili priecājas arī jaunieši. Lielākoties viņi iepriekš bijuši tikai pastaigā pa parku un pašu pili skatījuši tikai no ārpuses. Tāpēc ar interesi izzināja ēkas vēsturi un baudīja mākslu. Viņi pavadīja seniorus, palīdzot tikt augšā un lejā pa kāpnēm un lasot priekšā ekspozīciju aprakstus.

Ir liels prieks redzēt, kā satuvinās dažādas paaudzes – cik cieņpilni jaunieši uzlūko sirmgalvjus un ar interesi uzklausa viņu atmiņu stāstus. Tāpat arī, kādu dzīvesprieku senioros rada kopā būšana ar jaunajiem – viņu enerģija, iespēja diskutēt par to, kā bija, un kā ir tagad.

Piemēram, brīvprātīgajai Megijai ļoti interesē mākslas joma. Viņa bija sajūsmā, uzzinot, ka kungs, kuru viņa pavadīja, ir mākslinieks. Abi ieslīga sirsnīgās sarunās un vienojās par nākamā pasākuma organizēšanu tēlotājmākslas noskaņās. Savukārt cita brīvprātīgā, Beāte, uzzinot, ka seniore vēlas apgūt datora lietošanas pamatprasmes, palīdzēs to īstenot.

Brauciena šoferītis ir dēls vienai no seniorēm. Viņš vēlējās palīdzēt īstenot šo ekskursiju un, protams, tā bija jauka iespēja pavadīt laiku ar mammu ārpus ierastās vides. Mūsu vidū bija arī aprūpes centrā mītoša ukrainiete, kura īpaši jūsmoja par greznajām pils lustrām.

Pēc pils apskates un pastaigas atvēsinājās ar saldējumu un pirms mājupceļa devās pusdienu piknikā uz viesu namu “Baltā māja”.

Pateicamies par laiku un rūpēm brīvprātīgajiem, Megijai, Atim un Beātei, un “SenRīga” kolēģiem par brauciena organizēšanu.

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos