Projekta “Kas zina, ko grib – spēj, ko grib!” dalībnieki dodas piedzīvojumu pārgājienā

Pagājušajā nedēļā no 4. līdz 5. jūlijam tika realizēta projekta “Kas zina, ko grib – spēj, ko grib!” otrā aktivitāte – piedzīvojumu izbrauciens. Pārgājienā ar nakšņošanu teltīs devās Talsu novada jaunieši, izraujoties no pilsētvides un attīstot praktiskas iemaņas.

Šāda piedzīvojumu izbrauciena mērķis ir jauniešu komforta zonas testēšana, rodot iespēju izvērtēt savu uzvedību, reakciju un saistītas darbības neierastos, kā arī fiziskas slodzes apstākļos. Pārgājiena laikā turpinājās savstarpējo attiecību veidošana un jaunu prasmju apgūšana, ko sekmēja dažādi praktiski uzdevumi projekta koordinatores vadībā – telts uzsliešana, ugunskura iekuršana un ēst gatavošana brīvā dabā, tostarp droša apiešanās ar nazi, zāģi, cirvi.

Paralēli praktiskajām iemaņām, tika apgūtas un stiprinātas arī sadarbības un komunikācijas prasmes, ieliekot pamatus izpratnei par grupas jeb komandas veiksmīgas funkcionēšanas un vienotības principiem ne tikai konkrētajā brīdī, bet arī ilgtermiņā. Tāpat arī par katra grupas biedra vērtību.

Pārgājienam organizatori izraudzījās skaisto Abavas senleju, atklājot skaisto Imulas upi un tās krastus, kas viennozīmīgi bija vēl viena pievietotā vērtība šim pasākumam.

Iepriekš jau rakstījām, ka projektā piedalās arī ukraiņu jaunieši – Talsu novadā mītošie bēgļi. Viens no emocionālākajiem mirkļiem bija, kad viņi dalījās savās sajūtās par šo izbraucienu – tik daudz smējušies, un tik pieņemti viņi nebija jutušies kopš kara sākuma pirms 4 mēnešiem. Un kopā ar pārējiem brauciena dalībniekiem tika pausts, ka šādām aktivitātēm ir jēga, un tik labi būtu, ja tās būtu ilgākas.

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos