Noslēgušās pirmās brīvprātīgo sapņu pavadoņu apmācības

11. un 12. decembrī norisinājās pirmās projekta “Sapņu pavadonis” brīvprātīgo apmācības. Mūsu sapņu pavadoņu komandai pievienojušies motivēti brīvprātīgie, lai palīdzētu piepildīt cilvēku vēlēšanās mūža izskaņā.

Apmācības vadīja projekta pirmie apmācītie brīvprātīgie, Laura Bulmane un Kristaps Kuzņecovs, kuri nepieciešamās prasmes apguva Vācijā, pie mūsu partneriem, Hamburgas samariešiem. Laura vienlaikus ir arī projekta vadītāja.

Mācību pirmajā dienā topošie sapņu pavadoņi tika padziļināti iepazīstināti ar projekta darbības principiem, drošības vadlīnijām un plānošanas procesu. Savukārt otrajā dienā tika apgūtas praktiskās iemaņas braucieniem ar īpaši pielāgoto projekta auto jeb Sapņu pavadoni. Ļoti būtiski katram bija iemācīties apieties ar palīgierīcēm un mehānismiem drošai cilvēka pārvadāšanai – piemēram, specializētajām nestuvēm un sēdratiem cilvēku pārvietošanai pa kāpnēm.

Tāpat vērtīga apmācību sadaļa bija kapelāņu Daces Zušmanes un Intas Gerhardes vadīta diskusija un lekcija par to, kā izpaužas un var izpausties sēras, kā būt blakus un runāt ar nedziedināmi slimu cilvēku, un cik liela nozīme ir neverbālai komunikācijai.

Noslēgumā tika pārrunāti personu datu aizsardzības jautājumi un pamatprincipi uzvedībai publiskā telpā, un visi dalībnieki saņēma sertifikātu par veiksmīgu apmācību pabeigšanu.

Brīvprātīgo apmācības tiek organizētas mazās grupās, lai katram individuāli būtu iespēja praktiski iepazīties ar palīglīdzekļiem un paredzamām situācijām braucienu laikā. Nākamo apmācību datumus izziņosim 2024. gada sākumā.

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos