LSA aicina uz nozares profesionāļu diskusiju “Quo vadis? sociālo pakalpojumu sistēma” ar 8 partiju labklājības ministra kandidātiem

9. septembrī no 9.00-12.00  Rīgas domes sēžu zālē un tiešsaistē norisināsies biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” rīkota diskusija, kurā astoņu partiju labklājības ministra kandidāti vai sociālās jomas eksperti ar nozares profesionāļiem runās par sociālo pakalpojumu sistēmas nākotni.

Partiju programmās redzam gan populistiskas frāzes, piemēram, par vairāku tūkstošu eiro bērna piedzimšanas pabalstu, gan vispārīgas ieceres sniegt mērķētāku sociālo atbalstu, taču – kas ir patiesie sistēmas izaicinājumi? Kā sociālā sistēma reaģē uz pārmaiņām demogrāfiskajos procesos un ģimenes lomu sadalījumā, kā arī tiesiskajā vidē? Kas virza sociālo pakalpojumu sistēmas attīstību – valsts iespējas vai iedzīvotāju vajadzības?

Dalībai diskusijā tika uzrunātas partijas, kurām saskaņā ar socioloģiskajām aptaujām ir visreālākā iespēja iekļūt Saeimā –  “Jauno Vienotību” pārstāvēs Karina Ploka,  “Nacionālo apvienību” – Imants Parādnieks, “Saskaņu” -  Andrejs Klementjevs, “Attīstībai/Par!” – Ilmārs Dūrītis, “Progresīvos” – Māris Grāvis, “Latvijas Zemnieku savienību” – Reinis Uzulnieks, “Apvienoto sarakstu” – Jana Muižniece un “Konservatīvos” – Gatis Eglītis.

Savukārt nozares profesionāļus pārstāvēs Latvijas Sociālo darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja Una Lapskalna, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte, Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta un Latvijas Samariešu apvienības vadītājs Andris Bērziņš.

Laipni aicinām pievienoties visus interesentus, kuriem aktuāla sociālo pakalpojumu pieejamība, nozarē strādājošos un mediju pārstāvjus, veicot reģistrāciju šeit: https://ej.uz/socialiepakalpojumi

 

Plašāka informācija, tostarp diskusijas programma:

Dagnija Kaklautiņa

Latvijas Samariešu apvienība/Sabiedriskās attiecības

dagnija.kaklautina@samariesi.lv

28343245

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos