“Lidl” klienti labdarības projektam "Vecums nav vientulība" ziedojuši 240 000 taras depozīta vienību jeb 24 000 eiro

Gada laikā, kopš sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību (LSA) “Lidl” veikalu taromātos sākās valstī pirmais taras depozīta ziedošanas projekts, Latvijas iedzīvotāji tam ir saziedojuši 24 000 eiro, kas ir līdzvērtīgi 240 000 taras vienībām. Ziedotie līdzekļi tiek izmantoti LSA projektā “Vecums nav vientulība”, lai sniegtu atbalstu vairāk nekā 670 vientuļiem un aprūpējamiem senioriem dažādos Latvijas reģionos.

“Lidl” bija pirmais mazumtirgotājs Latvijā, kurš ieviesa šādu ziedošanas iespēju taromātos pēc depozīta sistēmas izveidošanas Latvijā. Saziedoto līdzekļu izmantošana notiek pēc reģionālā principa, kas dod iespēju samariešiem atbalstīt vientuļos cilvēkus arī reģionos. Tādējādi šis ir viens no apjomīgākajiem atbalsta projektiem Latvijā, kas ir vērsts tieši uz senioru auditoriju.

“Vairāk nekā 600 priecīgāki sirmgalvji – tik daudziem cilvēkiem mēs visi kopā sniedzām ne tikai praktisku atbalstu, bet arī sajūtu, ka viņi nav aizmirsti. Labdarības projekta “Vecums nav vientulība” viens no mērķiem ir mazināt senioru sociālo atstumtību, un es ticu, ka ziedošanas iespēja “Lidl” taromātos gada laikā ir ne vien pievērsusi sabiedrības uzmanību šai skaudrajai situācijai, bet arī audzējusi empātiju pret mūsu vecākiem un vecvecākiem. Sakām lielu paldies “Lidl Latvija” par ziedojuma mērķa izvēli un visiem, visiem, kas ziedo!” saka Andris Bērziņš, Latvijas Samariešu apvienības vadītājs.

“Pirms gada, uzsākot šo ziedošanas projektu, mēs analizējām un domājām - kam novirzīt saņemtos līdzekļus? Un sapratām, ka mūsu seniori ir tā auditorija, kuriem nereti tiek vismazāk atbalsta, lai arī tā ir liela sabiedrības daļa un, diemžēl, ne tā pārtikušākā. Tādēļ mēs ļoti priecājamies par ziedotāju atsaucību šajos augstās inflācijas apstākļos, jo visiem kopā mums ir izdevies gada laikā savākt 24 tūkstošus eiro, kas izmantoti vientuļo un aprūpējamu sirmgalvju ikdienas vajadzībām, aprūpes mobilajai stacijai un arī kādam prieciņam”, saka “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas vadītāja Dana Hasana. Uzņēmuma pārstāve uzsver, ka projekts “Vecums nav vientulība” turpināsies un līdz ar jaunu “Lidl” veikalu atvēršanu ziedošanas iespējas vientuļo senioru vajadzībām kļūs vēl vairāk. 

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos