Latvijas Samariešu apvienību apmeklē Labklājības ministrs

Šodien Latvijas Samariešu apvienībā viesojās Labklājības ministrs Gatis Eglītis. Ministrs tikās vadību, apmeklēja ģimenes tipa sociālās aprūpes centru (SAC) “SenRīga” un Dienas aprūpes centru "Žubītes".

SAC “SenRīga” ir atvērts kopš šī gada vasaras, un ir pirmais ģimenes tipa sociālās aprūpes centrs, kas izveidots pilsētvidē. Ģimenes tipa sociālie centri bija būtiska tēma sarunās ar ministru; šāda veida centros, protams, sniedz visus ar aprūpi, higiēnu, socializāciju un citus saistītos pakalpojumus, bet būtiska atšķirība ir ikdienas organizācija, kas maksimāli tiek pietuvināta ģimeniskai videi nevis slimnīcai.

Tikpat būtiska ir arī aprūpe mājās,  ko sniedz samarieši, lai seniors pēc iespējas ilgāk varētu cieņpilni novecot savās mājās, un uz aprūpes centru nemaz nebūtu jādodas.

Ministrs apmeklēja arī dienas aprūpes centru “Žubītes”, kur sastapa ne tikai dienas centra vadību, bet arī seniorus, kuri bija ieradušies uz nodarbībām.

Sarunās aizskāra tēmu par digitāliem risinājumiem sociālajā aprūpē, ko ir izstrādājusi un savos sociālās aprūpes centros izmanto Samariešu apvienība (e-aprūpe), un kas nākotnē varētu tikt arvien plašāk izmantoti arī citos sociālās aprūpes centros.

Vēl viens no jautājumiem, kas interesēja ministru, bija iespēja sadarbībā veidot jauniešu atbalsta programmu kompetences centru.

Kopumā tika apspriestas sadarbības perspektīvas vairākās jomās, kas noteikti jāattīsta!

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos