Latvijas Samariešu apvienības labdarības projektiem 2022. gadā ziedoti 1,1 miljons eiro

Privātpersonu un uzņēmumu ziedojumi biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” labdarības iniciatīvām pērn sasniedza rekordlielu apjomu jeb 1 117 742 eiro. Lielākie projekti pēc saņemto ziedojumu apjoma ir Atbalsts Ukrainai un Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai”.

Latvijas Samariešu apvienība (LSA) aktīvi iesaistījās palīdzības organizēšanā ukraiņiem kopš pirmās kara dienas pagājušā gada 24. februārī. Kopējais atbalsta apmērs Ukrainai mērāms 859,4 tūkstošos eiro, no kuriem 302,1 tūkstoši bija mantiskie ziedojumi – milti, graudaugu produkcija, konservi, ūdens, strāvas ģeneratori u.c. Lielākā daļa no finanšu ziedojumiem jeb 306,8 tūkstoši eiro tika novirzīti humāno kravu sūtījumiem. Laikā no marta līdz decembrim uz Kijivu tika nosūtītas 17 humānās kravas – vidēji divi kravas furgoni mēnesī, kopā 240 tonnas. Savukārt 85 tūkstoši eiro tika izlietoti 50 ukraiņu bēgļu ar īpašām vajadzībām un viņu tuvinieku izmitināšanai Sociālās aprūpes centrā “SenRīga”. Kopumā palīdzība tika sniegta vairāk nekā 6 tūkstošiem ukraiņu bēgļu, izsniedzot pārtikas pakas.

“Karš Ukrainā parādīja, cik vienoti varam būt kopīga mērķa vārdā. Cilvēku atvērtība un atsaucība mūsu un citām atbalsta iniciatīvām apliecina, ka esam empātiska un labestīga sabiedrība. Latvijas un Ukrainas samariešu vārdā saku milzīgu paldies katram, kurš nepalika vienaldzīgs un savu iespēju robežās sniedza palīdzīgu roku – gan ar ilgi uzglabājamu pārtiku, gan naudas ziedojumu, gan silto apģērbu akcijas “Sasildi Ukrainu” ietvaros. Pateikties vēlos arī mūsu pastāvīgajiem ziedotājiem “Dobeles dzirnavnieks”, “Latvijas Finieris”, “Banka Citadele”, “Latvijas valsts meži”, “Rimi”, “ saka Latvijas Samariešu apvienības vadītājs Andris Bērziņš.

Pārējiem labdarības projektiem pērn ziedojumos kopā saņemti 258,1 tūkstoši eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2021. gadā. Visvairāk jeb 244 tūkstoši eiro ziedots Pārtikas bankai “Paēdušai Latvijai, palīdzot trūkumā nonākušām Latvijas ģimenēm, kā arī senioriem un personām ar īpašām vajadzībām. Pārtikas banka ar ziedotāju atbalstu pagājušajā gadā izdalījusi vairāk nekā 400 tonnas pārtikas, sniedzot atbalstu 116,6 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Izdalīto produktu apjomu veidoja 9025 labdarības akcijās saziedotās un par finanšu ziedojumiem sakomplektētās pārtikas pakas, kā arī no izmešanas izglābtās 315 tonnas pārtikas, ko ziedoja lielveikali un vairumtirgotāji. Šī ziedotā pārtika nodrošināja atbalstu arī zupas virtuvēm, palīdzot sagatavot 40703 maltītes.

 “Atsaucība Pārtikas bankas īstenotajām labdarības aktivitātēm pagājušajā gadā bija 3,2 reizes lielāka nekā 2021. gadā. Mūsu novērojumi liecina, ka karadarbība Ukrainā radīja vilkmi palīdzēt arī mūsu pašu līdzcilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās enerģētiskās krīzes dēļ. Tāpat priecājamies par jaunām sadarbībām ar uzņēmumiem un reģionālajām labdarības organizācijām, ” akcentē pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

2022. gadā LSA uzsāka arī vairākas jaunas labdarības iniciatīvas, tostarp sadarbības projektu ar mazumtirgotāju “Lidl Latvija”, kurš pirmais Latvijā atklāja ziedošanas iespēju taromātos. Ziedotā depozīta nauda Lidl taromātos tiek novirzīta senioru atbalstam LSA projekta “Vecums nav vientulība” ietvaros. Kopš sadarbības uzsākšanas 15. septembrī  līdz decembra beigām senioriem tika saziedoti teju 5 tūkstoši eiro.

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos