Latvijas Samariešu apvienībai jauns multifunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs

 Biedrības “Latvijas Samariešu apvienības” multifunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā, kā izveide finansēta sadarbībā ar banku “Citadele” un Attīstības finanšu institūciju ALTUM, ir izvietoti vairāki biedrības piedāvātie sociālie pakalpojumi, lai samarieši kā viena no lielākajām labdarības organizācijām un viens no lielākajiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem Latvijā spētu ikdienā palīdzēt un organizēt palīdzības darbu vēl efektīvāk. Sociālo pakalpojumu centrā būs izvietots: ģimenes tipa sociālās aprūpes centrs (SAC) “SenRīga”, dienas aprūpes centrs personām ar demenci “Žubītes”, zvanu centrs (pakalpojumi “Drošības poga” un “Specializētais transports”), higiēnas centrs ar sāls istabu, mācību centrs, pakalpojuma “Aprūpe mājās”  birojs, pakalpojuma “Samariešu atbalsts mājās” birojs un biedrības administrācija.

Multifunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs kalpos gan sociālā aprūpes centra iemītniekiem, gan arī citiem rīdziniekiem - senioriem, ģimenēm, bērniem un jauniešiem, cilvēkiem ar invaliditāti, cilvēkiem krīzēs un dzīves grūtākajos brīžos un visiem, par kuriem samarieši ir uzņēmušies savu misiju “palīdzēt dzīvot” . Sāls istabas terapijas un dienas aprūpes centrs cilvēkiem ar demenci “Žubītes” tiks iekļauts biedrības piedāvāto sociālo pakalpojumu klāstā.

Sociālo pakalpojumu centra kopējā platība ir 4500m2, no kuriem 3650m2 atvēlēts SAC “SenRīga”. SAC “SenRīga” 2. stāvs būs personām ar demenci un šeit varēs uzņemt 25 klientus, bet 3., 4. un 5. stāvā izvietotas citu iemītnieku istabas, no kurām kopumā aprūpes centrā 34 ir vienvietīgas un 34 – divvietīgas. SAC “SenRīga” var uzņemt 100 iemītniekus.

 SAC “SenRīga” ir pirmais ģimeniska tipa 4. paaudzes sociālais aprūpes centrs Latvijā, kas veidots pilsētvidē.  Ikdienas ritms šeit tiek iespējami pielāgots ģimenes dzīvei. Šeit līdztekus  rehabilitācijas, higiēniskās un medicīniskās aprūpes, kultūras, socializācijas un garīgās aprūpes iespējām  ikdienas dzīve rit kā mājās -  ir “dzīvojamā istaba”, kur uzturas citi “ģimenes locekļi”, un vienlaikus katram iemītniekam ir arī sava personiska telpa (guļamistaba). Dienas ritms “SenRīgā” drīzāk būs līdzīgs kā mājās vai kūrorta viesnīcā nevis slimnīcā. Darba organizācija un darbu uzskaite tie veikta digitalizēti, izmantojumu pasaules pieredzi un unikālus IT risinājumus.

 Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš stāsta: “Izveidojot ģimenes tipa 4. paaudzes sociālās aprūpes centru,  mēs gribam mainīt sabiedrības stereotipus par aprūpes centriem, parādīt, ka palīdzēt var ar cieņu, un dot stimulu aprūpes centriem Latvijā domāt par uzlabojumiem aprūpes procesos un nodrošinājumā.”

Katrā stāvā ir izvietoti ziemas dārzi. Tāpat iemītniekiem būs pieejama pirts, burbuļvanna un higiēnas centrs. Fizioterapijas zāle ir aprīkota ne tikai ar vingrošanai nepieciešamo aprīkojumu, bet arī ar konsolēm, kas nodrošina kustību terapiju un, piemēram, iespēju vingrot, dejot vai kopīgi dziedāt karaoki.

Lai radītu mājīguma un piederības sajūtu, katra stāva sienu krāsojums ir atšķirīgs un ar savu nozīmi un tematiku, kas saistīta ar Rīgu dažādos aspektos, un katrā stāvā izvietotās fotogrāfijas ir atbilstošas tai. 

SAC “SenRīga” būs viens no pirmajiem sociālās aprūpes centriem, kur izmantos Aprūpes Plānošanas sistēmas (APSis) aprūpes darbu fiksēšanas daļu  - dodoties pie iemītnieka, aprūpētājam mobilajā tālrunī ir informācija, kādi aprūpes darbi veicami. Vairs nekādu pierakstu uz papīra! Aprūpes plānošanas sistēma “APSis” jeb “e-aprūpe” ir Latvijas Samariešu apvienības veidota, sociālo pakalpojumu administrēšanas IT sistēma, kas ietver vērtēšanas, plānošanas un izpildes fiksēšanas sadaļas.

Centra izveidē šobrīd ieguldīti 4,5 miljoni eiro, kas ietver Vācijas Samariešu organizācijas līdzekļus 400 000 eiro, bankas “Citadele” aizdevumu 1,7 miljona eiro apmērā un Attīstības finanšu institūcijas ALTUM aizdevumu 1,3 miljona eiro apmērā.

 “Esam pagodināti kļūt par finanšu partneri Latvijas Samariešu apvienībai - vienai no mūsu valsts sociālās aprūpes vadošajām organizācijām ar sirdi un dvēseli. Apbrīnojam organizācijas vadības komandas cilvēcību un atsaucību, sniedzot sociālos pakalpojumus sabiedrības vismazāk aizsargātajām grupām. Šis vērienīgais projekts palīdzēs ne vien līdzcilvēkiem, bet arī radīs jaunu aprūpes standartu,” saka Guntis Mincis, “Citadeles” vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs.

Evija Zaķe, ALTUM korporatīvo darījumu daļas vadītāja: “Latvijas Samariešu apvienība šī projekta attīstīšanai izmantojusi īpašu valsts atbalsta finanšu instrumentu, kas darbojas līdzīgi kā subordinētais kapitāls un dod iespēju uzņēmējam sākt projekta īstenošanu ar mazākiem saviem resursiem, savukārt banka, finansējot darījumu, iegūst lielāku drošības sajūtu par veiksmīgu projekta īstenošanos. Jaunā pakalpojumu centra īstenotāji ALTUM paralēlo aizdevumu prasmīgi izmantojuši jauna biznesa virziena attīstīšanai un esam gandarīti palīdzēt tā izaugsmei.”

 

                

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos