Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar Rimi uz Ukrainu nosūtījusi trīs humānās palīdzības kravas 45 tonnu apjomā

Latvijas Samariešu apvienība kopš kara sākuma nosūtījusi jau trīs palīdzības kravas, pavisam 45 tonnas jeb 150 paletes higiēnas preču un pārtikas produktu, t. sk. Rimi ziedotos pārtikas produktus un labdarības akcijā savāktās pārtikas pakas.

Latvijas samarieši sadarbībā ar Ukrainas Samariešu apvienību kravas nogādājuši Kijivā, lai palīdzētu senioriem, trūkumcietējiem, cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī izpostīto piepilsētu iedzīvotājiem. Daļa palīdzības nosūtīta arī uz Dņipro, kur atrodas viens no lielākajiem bēgļu centriem, uzņemot cilvēkus no Kramatorskas, Harkivas, Mariupoles, Luhanskas un citām pilsētām.

“Loģistikas process ir sarežģīts, ir stingri jāizvērtē dažādi drošības aspekti, lai atbalsts patiešām nonāktu ukraiņu rokās – Ukrainas samarieši rūpējas, lai ziedojumi sasniedz cilvēkus, kam tie visvairāk nepieciešami. Viņi stāsta, ka no Latvijas sūtītā palīdzība ir īpaši novērtēta – kravas tika mērķtiecīgi komplektētas, ņemot vērā saņemto informāciju par konkrēti nepieciešamajām precēm un produktiem, tāpēc esam pateicīgi visiem ziedotājiem un mūsu draugiem Rimi par operatīvu sadarbību,” stāsta Agita Kraukle, Latvijas Samariešu apvienības projekta “Paēdušai Latvijai” vadītāja.

Rimi šķiet pašsaprotami iesaistīties pārtikas paku komplektēšanā, palīdzot tiem, kam šobrīd klājas ļoti grūti, un esam gandarīti arī par mūsu pircēju lielo atsaucību, ziedojot Ukrainas cilvēku atbalstam. Šajos laikos nav iespējams vienaldzīgi stāvēt malā – pat vismazākais labais darbs, pat simbolisks atbalsts vai neliels ziedojums var izglābt kādu dzīvību,” saka Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Ikvienam pircējam Rimi veikalos izvietotajās ziedojumu kastītēs un e-veikalā ir iespēja ziedot pārtikas paku komplektēšanai Ukrainas iedzīvotājiem. Kopumā līdz šim Rimi ziedojumu kastītēs un e-veikalā Ukrainas atbalstam saziedoti vairāk nekā 55 000 eiro. Sadarbībā ar Rimi palīdzība tiek sniegta arī cilvēkiem, kuri ierodas Latvijā, meklējot patvērumu no kara šausmām.

Latvijas Samariešu apvienības pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” organizē dažāda veida palīdzību ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā – gan komplektējot pārtikas pakas, gan organizējot izklaidējošus un izglītojošus pasākumus. Lielveikalu tīkls Rimi ir pastāvīgs pārtikas bankas atbalstītājs un partneris kopš 2016. gada. 

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos