Latvijas Samariešu apvienība piedalās Vidzemes Iekļaujošajā nedēļā

No 26. septembra līdz 1. oktobrim pirmo reizi Vidzemē notika virkne pasākumu Iekļaujošās nedēļas ietvaros, kad ikviens iedzīvotājs tika aicināts uz kopīgu darbošanos jaunizveidotajos dienas aprūpes centros, grupu dzīvokļos un specializētajās darbnīcās reģionā – arī Valmierā, Mazsalacā un Naukšēnos – lai būtu kopā un lauztu pieņēmumus par šķietami citādo. Tikšanās ar uzņēmējiem, demokrātiskas sarunas par iekļaujošu sabiedrību, kopīgas kulinārijas, māla, pleķošanas meistarklases u.c. Piedāvājam ieskatu Latvijas Samariešu apvienības Vidzemes nodaļas rīkotajos pasākumos.

Radošā diena Mazsalacā

Tuvojoties gada aukstākajam laikam, arvien vairāk gribas sajust un izbaudīt siltumu, ko izstaro sveces, krūze gardas, vasarā lasītas zāļu tējas, un kopābūšana.

Lai aukstais laiks nepārsteidz nesagatavotus, dižajā Valtenberģu muižā mācījāmies izliet sveces, izgatavot koka palikni tējas krūzei un izbaudīt kopābūšanu, gatavojot gardu maltīti. Kopā ar ēdiena burvjiem Ēriku un Daniju uzbūrām katrs savu ideālo burgeri, kopā baudot sagatavoto maltīti un viens otra sabiedrību.

Radošā diena Naukšēnos

Tikāmies specializētajās darbnīcās "Mazaldari", iepazīstot specializēto darbnīcu ražoto produkciju. SIA “Vaidavas Keramiste” nodrošināja šķidrā māla meistarklasi, savukārt pēc kopā vārītas skābu kāpostu zupas uz ugunskura gatavojām vēja zvanus Naukšēnu specializēto darbnīcu meistaru vadībā.

Vāram ziepes Valmierā

Pasaule ir pārsteidzoša un krāsaina kā ziepju burbulis, kas zaigo, saules apspīdēts. Svarīgi ir šo krāšņumu ieraudzīt, sajust un ļauties tam, ļauties piedzīvojumam, kopābūšanai un brīnuma radīšanai. Brīnumus var radīt un piedzīvot jebkur, arī daudzdzīvokļu māju pagalmā.

Radošās ziepju vārīšanas meistarklasē ikviens apmeklētājs varēja pagatavot sev tīkamas ziepes.

Pēc ziepju meistarklases pasākuma apmeklētāji varēja paraudzīties uz pasauli caur mazu, lielu, lielāku un gigantisku ziepju burbuli, sadarbībā ar “Burbulītes burbuļiem”.

Vēlāk par dzīvi pasmieties visiem palīdzēja improvizācijas aktieri Adeles Jēkabsones vadībā, bet īsti saldu dzīvi baudījām kopā ar Valmieras Kūkumīļiem – Līgu Miranoviču, Indru Ceriņu un Ivaru Ceriņu. 

 

Visu pasākumu laikā paralēli radošajām aktivitātēm bija iespēja iepazīties ar grupu dzīvokļa, dienas aprūpes centra un citu sociālo pakalpojumi būtību un nepieciešamību.

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos