Diskusijā par novecošanu kliedējām stereotipus

Novecošana nav populāra tēma, bet tieši par to šodien runājām festivālā LAMPA, jo no tās, lai kā vēlētos, nevaram izvairīties neviens.  Vai iespējams novecot cieņpilni? Vai iespējams saņemt cieņpilņu aprūpi, ja pienāk brīdis, kad cilvēks vairs nespēj par sevi parūpēties pats?

Kliedējām stereotipus, ka pansionāts jeb sociālais aprūpes centrs mūsdienās nebūt nav nabagmāja vai padomju laiku mantojums, bet tas var būt mūsdienīga, moderna institūcija ar cieņpilnu attieksmi pret senioru.

Arī senioram mājās, nedodoties uz sociālās aprūpes centru, ir iespējams saglabāt cieņpilnu dzīvi savās mājās, piekrītot aprūpētāja apciemojumiem un izmantojot, piemēram, drošības pogu, kas nodrošina attālinātu pieskatīšanu 24 stundas diennaktī.

Kliedējām stereotipu par to, ka sociālajā dienestā jāvēršas tikai tad, kad nav naudas. Sociālajā dienestā palīdzību var meklēt ikviens, kuram rodas tāda vajadzība!

Pieskārāmies jautājumam par senioru izolētību, vienam dzīvojot attālā lauku mājā vai tepat mums blakus daudzdzīvokļu namā. Kā arī vardarbību pret senioru – verbālu vai fizisku, kurai dažkārt pamatā ir līdzcilvēku nezināšana par to, kā cilvēks noveco, kā mainās viņa spējas un vajadzības.

Rezumējot, cieņpilnas vecumdienas ir visas sabiedrības atbildība, kas sakņojas pozitīvā domāšanā par šo tēmu, sapratnē un atbalstā visas dzīves garumā, visās sabiedrības grupās.

Diskusijā piedalījās Aldis Dūdiņš, Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta direktors, Ainārs Judeiks, Cēsu novada pašvaldības aģentūras "Sociālais dienests" direktors un Andris Bērziņš, Latvijas Samariešu apvienības direktors. Sarunu vadīs žurnāliste, producente un TV raidījumu vadītāja Daina Jāņkalne.

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos