Par pārtiku varēs samaksāt pie savas mājas durvīm

Latvijas Samariešu apvienība krīzes laikā organizē pārtikas piegādi tiem cilvēkiem, kuri objektīvu iemeslu nevar vai nedrīkst atstāt savas mājas un atrodas pašizolācijā, līdz ar ko nevar sagādāt pārtikas produktus. #PalīdzēsimPaliktMājās – Samariešu brīvprātīgo programmu atbalsta Vācijas Samariešu organizācija ar iespējām brīvprātīgajiem tērpties vienādā, atpazīstamā apģērbā, savukārt Swedbank palīdzējusi ar tehniskajām iespējām – dodot iespēju cilvēkiem norēķināties ar bezskaidru naudu par pārtikas produktiem. Pateicoties Swedbank atbalstam, Samariešu brīvprātīgiem būs pārnēsājamie bankas norēķinu termināļi, lai cilvēks par piegādātajiem produktiem varētu samaksāt ar karti.

Sadarbībā arī Rīgas Domes Labklājības departamentu jau pagājušajā nedēļā tika izziņots tālruņa numurs, pa kuru iedzīvotāji var sazvanīt nevalstisko organizāciju un lūgt palīdzību pārtikas piegādē, lai izvairītos no situācijām, kad cilvēki esošo situāciju valstī izmanto negodprātīgi. Tādēļ tiek veidots sadarbības tīkls ar Latvijā zināmām un ilgstoši uzticību veidojošām nevalstiskajām organizācijām, kuras var nodrošināt šo pārtikas piegādes pakalpojumu. Jāuzsver, ka pārtikas piegāde ir bezmaksas, taču par produktiem cilvēkam ir jāsamaksā pēc veikalā izdotā norēķinu čeka.

“Lai ātrāk tiktu pāri šai krīzei, ir būtiski ievērot noteikumus – palikt mājās kamēr valstī ir ārkārtējā situācija. Samariešu uzdevums jau vairāk nekā 28 gadus ir palīdzēt cilvēkiem dzīvot, un tādēļ šobrīd esam izveidojuši palīdzības projektu “PalīdzēsimPaliktMājās – Samariešu brīvprātīgo programma”. Izmantojot gan esošo brīvprātīgo palīdzību, gan piesaistot jaunus brīvprātīgos, Samarieši palīdzēs produktu iegādē un piegādē,” informē Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš, uzsverot, ka arī visas līdzšinējās ikdienas palīdzības formas joprojām strādā – gan palīdzība trūkumā nonākušām ģimenēm piesakot palīdzību Samariešu Pārtikas bankā “Paēdušai Latvijai”, gan pārtikas piegāde ar aprūpētāju palīdzību tiem cilvēkiem, kuri saņem aprūpes mājās pakalpojumu.

Kā stāsta Samariešu brīvprātīgo programmas koordinators Reinis Uzulnieks, Samarieši ik dienu saņem ap 15 – 30 zvanu. Daļa zvanītāju ir tādi, kuriem tiešām nepieciešama palīdzība, daļa – vēlas aprunāties un “izkratīt sirdi”. Daudz zvanītāju, kuriem līdz šim bijis kāds radinieks vai kaimiņš, kurš līdz šim palīdzējis no veikala atgādāt produktus, nu esošās situācijas dēļ to vairs nevar izdarīt. Pārtikas piegāde tiek nodrošināta tās pašas vai nākamās dienas laikā, atkarībā no brīvprātīgo noslodzes. Samariešu apvienības brīvprātīgajiem pārtikas piegādē ir zaļas atstarojošās vestes ar Samariešu logotipu uz tās, kā arī sarkans Samariešu sejas lakatiņš, kuru var izmantot sabiedriskā vietā kā sejas aizsegu.

Uz Samariešu apvienības palīdzības tālruni 2 66 02 002 var zvanīt katru darba dienu no plkst.9  - 17, kur Samariešu apvienības Brīvprātīgo koordinators reģistrē visus ienākošos zvanus, izvērtē nepieciešamību un nosūta Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgos palīdzēt produktu iegādē un piegādē. Uz šo tālruņa numuru iespējams arī zvanīt, ja ir vēlme pašam iesaistīties brīvprātīgo darbā, kļūt par Samariešu brīvprātīgo un iesaistīties palīdzības sniegšanā.

Jaunumi

Esi mums draugos

Jaunumi e-pastā