Noslēgušās Starptautiskās Pirmās palīdzības sacensības jauniešiem
No 28. līdz 31. jūlijam Ziemeļitālijā, Brunekā, notika Starptautiskās Pirmās palīdzības sacensības „Samaritan Contest 2022”, kurās piedalījās jauniešu komandas no Itālijas, Polijas Rumānijas, Ungārijas, Serbijas, Slovākijas, Vācijas un arī no Latvijas.
Pirmās palīdzības sacensību mērķis ir pārbaudīt jauniešu zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, erudīciju, kā arī dot iespēju demonstrēt savas praktiskās iemaņas. Tāpat arī – doties ārpus savas valsts robežām vasaras brīvlaikā un iegūt neatkārtojamu pieredzi kopā ar citiem jauniešiem no dažādām zemēm.
Līdz pat jūlija vidum jaunieši trenējās pirmās palīdzības pasniedzēju Andas Zvīgules, Evas Mediņas un Ērikas Česnauskas vadībā, lai pēc iespējas labāk sagatavotos starptautiskajām sacensībām.
Sacensībām ir divas daļas – teorētiskais tests un pilsētas spēle, kur simulētos nelaimes gadījumos jāsniedz palīdzība cietušajiem. Sacensību rīkotāji izspēlēja tādas situācijas kā ceļu satiksmes negadījumu ar velosipēdistu, epilepsijas un astmas lēkmes, apdegumus, lūzumus un citas. Bija jāprot arī veikt sirds masāža, elpināšana. Tāpat starp pirmās palīdzības stacijām bija arī veiklības stafetes, kur jaunieši izmēģināja dzēst uguni ar lielajām ugunsdzēsēju šļūtenēm. Savukārt visu sacensību laiku tika pārbaudīta komandas saliedētība un spēja sadarboties.
Sacensību rezultātus vēl gaidām, taču neatkarīgi no tiem lepojamies ar saviem jauniešiem!
Pirmās palīdzības sacensības jauniešiem notiek jau astoto gadu un tās organizē Samariešu apvienības visā Eiropā. 2010. gadā sacensības notika Austrijā, 2012. gadā – Latvijā, 2014. gadā – Itālijā, 2016. gadā – Slovākijā/Polijā, 2018. gadā – Vācijā/Dānijā un šogad – Itālijā.
Latvijas Samariešu apvienība savas darbības 30 gados ir sniegusi lielu ieguldījumu Pirmās palīdzības apmācību kvalitātes uzlabošanā, pirmie ieviešot vienotu apmācību sistēmu un mācību materiālus. LSA piedāvā apgūt Pirmās palīdzības zināšanas un prasmes gan 15 stundu programmā, kas ir nepieciešama ikvienam autovadītājam, medniekam vai ieroču nēsātājam, gan arī paplašinātajā 40 stundu programmā, kas ir izstrādāta dažādu paaugstināta riska profesiju darbiniekiem, piemēram, apsargiem, elektriķiem, ugunsdzēsējiem u.c.