Latvijas Samariešu apvienība iepazīstina ar Jelgavas sociālo pakalpojumu centru “Taka”

|

Šodien svinīgā un sirsnīgā gaisotnē pulcējāmies Jelgavas sociālo pakalpojumu centrā “Taka” – kur kopš šī gada sākuma nodrošinām bērnu ilgstošu sociālo aprūpi, grupu dzīvokļa un dienas aprūpes centra, kā arī specializēto darbnīcu pakalpojumu pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Aicinājām ciemos Jelgavas pašvaldības pārstāvjus, sadarbības partnerus un kolēģus no plašās samariešu saimes, lai kopā ar pakalpojumu saņēmējiem parādītu, kā norit ikdienas dzīve un darbs  Stacijas ielā 13, Jelgavā.

“Paldies Jelgavas pašvaldībai par uzticēšanos – Jūs esat radījuši lielisku vidi, pakalpojumus, sagatavojuši darbiniekus, un mums tikai atliek strādāt, lai ar lielu atbildību turpinātu iesākto. Mūsu mērķis ir nemainīgs – laimīgi klienti, priecīgi un gandarīti darbinieki, un lai “Taka” ir kā atbalsta plecs jelgavniekiem,” savā uzrunā teica Latvijas Samariešu apvienības vadītājs Andris Bērziņš.

Centra nosaukums “Taka” simbolizē ceļu, kas ved uz patstāvīgāku, pilnvērtīgāku un drošāku dzīvi, pēc kādas tiecas ikviens no šo sociālo pakalpojumu saņēmējiem. Ikvienam bija iespēja apskatīt, ko apgūst un rada specializēto darbnīcu apmeklētāji – kokapstrādē, šūšanā un ādas apstrādē tapušos unikālos rokdarbus. Tāpat arī apskatīt pārējo pakalpojumu telpas.

“Tieši šodien aprit 66 dienas kopš esam kopā ar Latvijas Samariešu apvienību. Ikdienas darbā jau nekas būtiski nav mainījies – tie paši pakalpojumi, tā pati vieta, tie paši cilvēki. Darbu centrā turpina visi speciālisti, kuri līdz šim strādāja Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē, tikai trīs no 25 kolēģiem komandai ir pievienojušies no jauna, un arī mūsu 56 klienti ir tie paši. Esam kā viena liela ģimene, kurā viens otram palīdzam, viens par otru parūpējamies. Mainījies ir vien administratīvais process, tas, ka mums ir centrs ar savu nosaukumu un jaunas idejas un iespējas, kā strādāt turpmāk,” stāsta “Takas” vadītāja Lāsma Vecvagare. Viņa atklāj, ka dienas centrā šobrīd ir aizpildītas 23 vietas no 35, bet vidēji katru dienu centrā ir 14 klienti, specializētajās darbnīcās aizpildītas 13 no 15 vietām, grupu dzīvokļos no 16 vietām šobrīd aizpildītas ir 14, savukārt bērnu ilgstošas sociālās aprūpes centrā uzturas pieci bērni – jaunākajam ir divi gadi, bet vecākajam 16.

Par dāvāto uzticību pateicās arī samariešu Kurzemes un Zemgales sociālo pakalpojumu vadītāja Lolita Grīnvalde un, sniedzot Jelgavas domes priekšsēdētājam Dzeldas specializētajās darbnīcās tapušos atslēgas piekariņus rokas formā, teica: “Roka simbolizē tik daudz – ar roku mēs varam samīļot, ar roku mēs varam atbalstīt, ar roku mēs varam noglāstīt un ar roku mēs varam arī parakstīt svarīgus dokumentus.”

Rāviņa kungs atzina, ka pašvaldībai jaunā sadarbības forma, deleģējot sociālo pakalpojumu nodrošināšanu nevalstiskajai organizācijai, bija izaicinājums, jo ir pierasts visu darīt pašiem. “Šobrīd varu teikt, ka Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes iniciatīva atsevišķu sociālo pakalpojumu nodrošināšanu deleģēt nevalstiskai organizācijai, ir attaisnojusies. Klienti un arī centra darbinieki ir apmierināti un ceru, ka šāda sadarbības forma pavērs plašākas iespējas turpmāk,” tā Andris Rāviņš.

Pasākuma laikā visus priecēja arī brīnišķīgi centra iemītnieku priekšnesumi – vairāku dziesmu izpildījumi, no sirds aizkustinot klausītājus. Pārsteigumu bija sagādājuši arī Dzeldas samarieši, izspēlējot jautru skeču.

Par iespēju saņemt kādu no šiem pašvaldības sociālajiem pakalpojumiem jelgavniekiem, tāpat kā līdz šim, ir jāinteresējas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9 Informācijas kabinetā vai, zvanot pa tālruni 63048914, 63007224.

atpakaļ pie jaunumiem

Līdzīgi raksti