Intervija ar LSA Vidzemes un Latgales sociālo pakalpojumu vadītāju un B-WISE projekta treneri Ingu Brenti-Miezi

Valmieras grupu dzīvoklis – jau 5 gadus palīdz cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem kļūt patstāvīgākiem un justies pieņemtiem, vajadzīgiem

“Esam domājuši, kas ir tas, kas apliecina mūsu darba rezultātu. Ja piecus gadus mēs te dzīvojam un darbojamies, un nav bijusi neviena pati sūdzība no apkārtējiem, tad mums ir izdevies iekļauties sabiedrībā. Apkārt ir daudzdzīvokļu mājas, mēs neesam nomalē. Esam ļoti labi iekļāvušies sabiedrībā, tomēr tas nenozīmē, ka tāpēc klients ir sliktāks sabiedrības loceklis vai apdraud sabiedrību. Ikvienam no mums var kļūt slikti, saasināties kāda diagnoze, un neviens nevaram zināt, kā tas izpaudīsies, tāpēc mums kā sabiedrībai nav jākaunas pasniegt roku un palīdzēt, “ intervijā laikrakstam Liesma stāsta mūsu Vidzemes un Latgales sociālo pakalpojumu vadītāja Inga Brente Mieze

Viņa akcentē dažādu prasmju attīstīšanu kā atslēgu durvju atvēršanai ceļā uz pilnvērtīgāku iekļaušanos gan sabiedrībā kopumā, gan darba tirgū. Tas bija arī starptautiskā BWISE projekta pamatā, un tieši Valmieras grupu dzīvoklī  tika pilotēta projektā izstrādātā apmācību programma darba integrācijas prasmju apgūšanai.

Inga bija treneris, apmācību veicējs, mācot, ko nozīmē iekļauties darba tirgū – darba intervijas, saskarsmes, komandas darba un citas prasmes, bez kurām neiztikt, lai uzsāktu darbu un tajā noturētos. Bija patīkami redzēt, cik klienti ir ieinteresēti tajā un cik liela motivācija ir apgūt jauno. Viņi pabeidza šīs apmācības, ieguva arī sertifikātu, kas viņiem ir būtisks sasniegums.

“Ikvienam ir svarīgi būt pamanītam – ka par viņu padomā, aprunājas un ka apgūtais ir jēgpilns un noderīgs gan sev, gan apkārtējai videi un sabiedrībai. Mums katram nepieciešams atbalsta plecs, “ saka Inga.

Grant Agreement: 621509-EPP-1-2020-1-BE-EPPKA2-SSA-B

Jaunumi

Sociālās līdzdalības projekti

Esi mums draugos