Trūcīgajiem piedāvās iegūt zināšanas ēdienu gatavošanā un veselības stiprināšanā

Latvijas Samariešu apvienība, līdzdarbojoties Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) atbalsta komplektu izdalē, sākot ar šī gada sākumu organizēs papildpasākumus atbalsta saņēmēju zināšanu un prasmju pilnveidošanai.

“EAFVP izdales punktos jau vairākus gadus rīkojam dažādus papildpasākumus, jo ir būtiski ne vien cilvēkiem iedot pārtikas paku, bet arī sniegt jaunas zināšanas un motivēt viņus uzlabot savus dzīves apstākļus,” saka Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle. Pasākumos reģionālajos izdales punktos tiks piedāvāts iegūt jaunas prasmes gan ēdienu pagatavošanā, gan dažādu rokdarbu veidošanā, tāpat arī cilvēki tiks aicināti piedalīties izglītojošā pasākumā par veselības stiprināšanu un ārstēšanos, izmantojot tautas līdzekļus.

Plānotajām aktivitātēm jāpiesakās uz norādītajiem tālruņa numuriem un tās notiks šādos izdales punktos:

Jēkabpils pilsētas izdales punkts (Invalīdu apmācības un dienas centrs ""Ausma", Pļaviņu iela 55, Jēkabpils, tel. 27755362):

  • Janvārī - izglītojoša nodarbība par ēdieniem, kurus iespējams pagatavot no pārtikas pakā iekļautajiem produktiem.
  • Februārī – radošā nodarbība par apsveikumu kartīšu veidošanu.

Viļānu novada izdales punkts (Viļānu BUJIB "Saulstariņi", Liepu iela 2b, Viļāni, tel. 29149795):

  • Janvārī - informatīvs pasākums par izmaiņām EAFVP atbalsta komplektu izdalē un papildpasākumu norisē. Mērķa grupas interešu un vajadzību apzināšana, lai pielāgotu pasākumu tēmas.
  • Februārī – izglītojošs pasākums par gripu, izvairīšanos no saslimšanas un ārstēšanos, izmantojot tautas līdzekļus.
  • Martā - radošā nodarbība, kuras ietvaros būs iespējams izgatavot dažādas dāvaniņas  (rotaslietas utt.)

Ogres novada zupas virtuve (Fonds “Zied ģimene”, “Kurmis”, Taurupe, Taurupes pag., Ogres nov., tel. 29324986)

  • Kulinārijas nodarbības, radošās darbnīcas.

Rīga, Latgales priekšpilsētas izdales punkts (Ziedojumu izdales punkts "Māja atbalstam", Tallinas iela 81, Rīga, tel. 25409838):

  • Otrdienās un ceturtdienās plkst. 12:00 – 13:00 konsultācijas par slimību profilaksi, veselīgu uzturu, dažādu atkarību ārstēšanu.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) atbalsta mērķis ir mazināt nabadzības ļaunākās formas, sniedzot nefinansiālu palīdzību vistrūcīgākajām personām. Pēc Labklājības ministrijas (LM) ierosinājuma ir papildināti nosacījumi Eiropas Savienības finansēto pārtikas, higiēnas un saimniecības preču un mācību piederumu saņemšanai. Grozījumi paredz, ka no 2019. gada janvāra EAFVP atbalstu varēs saņemt arī maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro, līdzšinējo 188 eiro vietā. Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par 242 eiro. Tāpat grozījumi nosaka iespēju turpmāk visām pilngadīgajām personām saņemt ne tikai Fonda līdzfinansētās pārtikas, bet arī higiēnas un saimniecības preces, ko līdz šim varēja saņemt tikai bērni vecumā līdz 18 gadiem. Savukārt ģimenes ar bērniem līdz 12 mēnešu vecumam varēs izvēlēties vienu no Fonda higiēnas preču pakām, kurās ir autiņbiksītes no 5 līdz 9 kilogramiem vai no 7 līdz 18 kilogramiem. Vairāk par EAFVP sniegto atbalstu un aktivitātēm – www.atbalstapakas.lv

Jaunumi

Esi mums draugos

Jaunumi e-pastā