CSDD sadarbībā ar samariešiem gājējiem izdalīs sešus tūkstošus gaismu atstarojošas vestes

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotā statistika liecina, ka bojā gājušo gājēju skaits gadu no gada samazinās, bet attiecībā pret kopējo ceļu satiksmē bojā gājušo skaitu šis rādītājs vēl aizvien ir augsts -38%. 2017.gadā uz Latvijas ceļiem bojā gāja 51, bet ievainoti 889 gājēji.  Tādēļ arī šogad CSDD sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību gājējiem dāvinās košas un drošas gaismu atstarojošas vestes, jo viens no galvenajiem traģēdiju iemesliem vēl aizvien ir tas, ka gājējs tumsā ir neredzams. Pēc Valsts policijas datiem 65% no traģēdijām notiek diennakts tumšajā laikā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP)  dienesta mediķi katru nedēļu dodas vairākos izsaukumos, lai sniegtu palīdzību satiksmes negadījumos cietušiem gājējiem. Traumas visbiežāk ir ļoti smagas un dzīvībai bīstamas – galvas traumas, iekšējo orgānu bojājumi, komplicēti kaulu lūzumi, mugurkaula bojājumi, kas prasa ilgstošu un sarežģītu ārstēšanu vai rada invaliditāti, atstājot sekas uz visu turpmāko dzīvi. Kā norāda NMP dienesta mediķi – sadursmē ar auto, gājējs nekad neuzvarēs. Tāpēc jādara viss, lai no šādas nelaimes sevi pasargātu. Daudzos gadījumos tieši gājēja piesardzība uz ceļa un savai drošībai veltīts mirklis, uzvelkot gaismu atstarojošu vesti, būs izšķirošs.

Pirmais gājēju drošības reģionālais reids notiks 15. februārī. plkst. 17:30, Valmierā un tas sāksies pie CSDD nodaļas E. Lācera ielā 3. Reidā piedalīsies gan samariešu un CSDD pārstāvji, gan arī policijas ekipāžas. Medijiem lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29471115.

Lai pasargātu gājējus, CSDD un Latvijas Samariešu apvienību arī šogad nodrošinās atstarojošo vestu nogādi līdz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem tās ir visvairāk vajadzīgas un kuriem, iespējams, trūkst līdzekļu, lai vesti nopirktu. “Jau daudzus gadus, sadarbojoties ar CSDD, esam palīdzējuši vestes nogādāt līdz pat tālākajiem Latvijas punktiem, kur strādā mūsu aprūpes brigādes un bieži tumšajā diennakts laikā sastop vientuļus un tumšus gājējus,” skaidro Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš. Detalizētu vestu izdales vietu sarakstu iespējams atrast Samariešu apvienības mājaslapās www.samariesi.lv un www.paedusailatvijai.lv, kā arī sociālajos tīklos. Vestēm iespējams pieteikties norādītajās Samariešu apvienības nodaļās.

Lai arī ik gadu pie cilvēkiem nonāk vairāki tūkstoši gaismu atstarojošo vestu, tomēr vēl aizvien ir gadījumi, kad cilvēki aizmirst uzvilkt vesti vai to lieto nepareizi. Piemēram, reģionālo reidu laikā kāda sieviete atzinās, ka viņai veste ir, bet tā tiek nēsāta rokassomiņā. Savukārt cits gājējs uzvelk vesti, bet tai pa virsu uzliek mugursomu. Tieši tādēļ CSDD un Latvijas Samariešu apvienība ir sagatavojusi īsu apkopojumu – kā pareizi nēsājama veste.

Detalizēts vestu izdales saraksts:

LSA Vidzemes nodaļas Balvu birojs  
LSA Zemgales nodaļa   
LSA Kurzemes nodaļa  
Babītes novada pašvaldības Daudzfunkcionālais sociālo
pakalpojumu centrs 
Centra iela 3, Piņķi
"Pīlādzīši", Spuņciems 
Baltā māja  Stacijas laukums 2, Līvāni
Fonds "Saules kalns" Galdnieku iela 10, Smiltene
Glābiet bērnus Strenču nodaļa P. Zemitāna iela 5, Strenči
Ģimeņu atbalsta centrs "Puķuzirnis"  Mehanizatoru iela 7-5, Preiļi
Invalīdu biedrība "Cerība" Pasta iela 2, Aizpute
Jelgavas sieviešu invalīdu organizācija "Zvaigzne"  Pasta iela 44, Jelgava
Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komiteja O.Vācieša iela 8, Alūksne
Mamma mammai fonds Pilsētas laukums 4-12, Kuldīga
Mēs saviem bērniem  Saieta laukums 1, Madona
Mūsu ligzda Centra iela 4, Ezere
Valmieras novada fonds Garā iela 10, Valmiera
Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība "Saulgrieze" "Misas tautas nams", Vecumnieku pag.
Viļānu bērnu un jauniešu invalīdu biedrība "Saulstariņi" Liepu iela 2b, Viļāni
Jaunumi

Esi mums draugos

Jaunumi e-pastā